A környezetbarát tisztítószer fogalma a következő négy fő tulajdonságnak a mérlegelését, vizsgálatát jelenti a számunkra:
1) A termékben lévő anyagok környezetre és emberi egészségre gyakorolt rövid és hosszútávú hatásai.
2) A termékben lévő anyagok előállítása mennyire terheli a környezetet rövid és hosszútávon.
3) A termék csomagolása természetes úton képes-e lebomlani belátható időn belül és ha igen milyen terhet ró a környezetre.
4) A termék előállítása és értékesítése milyen szállítási, logisztikai terheket ró a környezetre.
1. Képesek vagyunk olyan tisztítószerek előállítására, ahol maga a tömény termék nem veszélyes CLP szerint, azaz sem emberre sem kikerülve a környezetbe nem jelent veszélyt, mindamellett még képes a szennyeződés hatékony eltávolítására. 2. Az alkalmazott vegyületek gyártása rendkívül környezetbarát módon történik, ami azt jelenti, hogy a gyártásuk során felhasznált víz a végén visszavezetésre kerül a technológia elejére, sem elötte, sem közben, sem a végén nem keletkezik veszélyes anyag, illetve nem terheli fölöslegesen az értékes édesvíz készleteket. 3. Nagyon nehéz a termék jellegéből adódóan olyan csomagolóanyagot találni, ami nem a klasszikus PE, PET műanyagok egyike, de egyre népszerűbb a környezetben tökéletesen lebolmló/feloldódó és veszélytelen PVA kapszula, aminek jelenleg a legkedvezőbb a környezetre gyakorolt hatása. A műanyag/hasznos termék arányt azzal lehet javítani, ha koncentrátumokat állítunk elő a különböző tisztítószerekből, így felére, harmadára lehet csökkenteni az egy grammra jutó soha le nem bomló műanyagok arányát.
Az egyedi termékfejlesztés mellett van lehetőség meglévő termékek sajátmárkás forgalmazására is a következő területeken:
mosószerek
mosogatószerek
kárpit és szőnyeg tisztítószerek
vízkőoldók
szaniter tisztítószerek
gépalkatrész tisztítószerek (ultrahagos)
ékszer ultrahangos tisztítószerek
Külön kiemelném a mosószereket, amik talán a legizgalmasabb területet képviselik nem csak a felhasználás volumene miatt, hanem mert ezen a területen vannak olyan innovatív megoldások amik a leginkább a jövőbe mutatnak pl.: CLP szerint nem veszélyes-, gyorsan lebomló- és/vagy teljesen növényi eredetű tenzidek vagy akár 5 féle enzim keverék használata.
A termékfejlesztéshez tartozik az egyedi csomagolóanyagok vizsgálata, kompatibilitásának ellenörzése, tesztelése és késztermék engedélyeztetése is.